Blog
ODZIEŻ MEDYCZNA DLA FIZJOTERAPEUTY

ODZIEŻ MEDYCZNA DLA FIZJOTERAPEUTY

Fizjoterapia to zawód przy wykonywaniu którego jesteśmy w ciągłym ruchu, dlatego przy wyborze odzieży medycznej powinniśmy kierować się tym, żeby była przede wszystkim wygodna. Mimo szerokiego wyboru uniformów medycznych, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet wykonujących ten zawód, najbardziej sprawdzi się komplet składający się z bluzy medycznej i spodni. Zapewni to fizjoterapeutom tak potrzebną wygodę i mobilność.
Fartuszek kosmetyczny – na co zwrócić uwagę, kupując go przez internet?

Fartuszek kosmetyczny – na co zwrócić uwagę, kupując go przez internet?

Zakupy przez internet stały się dla nas codziennością. Już w minionym roku blisko 75% konsumentów dodawało produkty do wirtualnych koszyków, a liczba ta stale wzrasta. E-commerce w czasie pandemii cieszył się największą popularnością, ale dla większości osób to wygodne rozwiązanie stało się nowym nawykiem. Jednak w głowie rodzą się pytania: jak dobrać przez internet odpowiednią odzież do pracy? Jak sprawdzić rozmiar? Co z jakością?
KOSMETOLOG A KOSMETYCZKA

KOSMETOLOG A KOSMETYCZKA

Mimo że nazwy te stosuje się wymiennie i charakteryzuje je jedna branża beauty, warto wiedzieć, że nie są one tożsame. Podstawową różnicą między kosmetologiem a kosmetyczką jest ścieżka kształcenia, zdobyte kwalifikacje i umiejętności. Co łączy obie profesje, a co dzieli? Kiedy więc wybrać się do kosmetyczki, a kiedy do kosmetologa?
MODNE KOLORY NA LATO 2022

MODNE KOLORY NA LATO 2022

Każdy sezon wyznacza nam trendy i pokazuje jak się nosić, żeby nie odstawać od tłumu. W to lato stawiamy na odważne połączenia intensywnych kolorów, ale zostawiamy też przestrzeń dla klasycznej, eleganckiej bieli i lżejszych od soczystych kolorów pasteli. Odcienie, które dominują w tym sezonie, mocno dodają nam pewności siebie, optymizmu i energii. Na które z nich szczególnie zwrócić uwagę i którym dać szansę?
CZY PRACA W BRANŻY MEDYCZNEJ BEZ STUDIÓW JEST MOŻLIWA?

CZY PRACA W BRANŻY MEDYCZNEJ BEZ STUDIÓW JEST MOŻLIWA?

Zawody medyczne to w dużej większości zawody regulowane, czyli zawody, których wykonywanie zależne jest od spełnienia wymogów określonych w prawie np. zdanie egzaminu, ukończenie wymaganej praktyki zawodowej, uzyskanie wpisu na listę, ukończenie właściwego kształcenia czy szkolenia. Jednakże istnieją profesje, których regulacja prawem nie obejmuje, a wieloletnie kształcenie nie jest obowiązkiem. Profesje te można wykonywać chociażby po ukończeniu specjalistycznego kursu. O jakich zawodach mowa?
ODZIEŻ MEDYCZNA DLA RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

ODZIEŻ MEDYCZNA DLA RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

Ratownictwo medyczne to niezaprzeczalnie ciężki zawód, który idzie w parze z pracą w niełatwych warunkach, dlatego tak ważny jest dostosowany, funkcjonalny strój medyczny. Jego nieodłączną cechą musi być wygoda i wytrzymałość. Strój ratowników utożsamiamy głównie z jaskrawą kurtką i szerokimi medycznymi spodniami, które przykuwają uwagę, ale jednak nie ogranicza się on tylko do odzieży wierzchniej. Co składa się na strój ratownika medycznego i co jest istotne przy wyborze?
ODZIEŻ MEDYCZNA DLA WETERYNARZY

ODZIEŻ MEDYCZNA DLA WETERYNARZY

W pracy weterynarza, jak i w każdym innym medycznym zawodzie nieodłącznym elementem przyczyniającym się do dobrze wykonywanej pracy jest odpowiednio dobrany strój medyczny. W przypadku fartuchów medycznych i kosmetycznych mają one za zadanie po pierwsze chronić, a po drugie wpływają korzystnie na wygląd medyka i na jego odbiór przez pacjentów.
ODZIEŻ MEDYCZNA NA WIOSNĘ/LATO

ODZIEŻ MEDYCZNA NA WIOSNĘ/LATO

Wiosenne porządki nie dotyczą tylko domowych obowiązków. Często zmiana pory roku zmusza nas także do zmiany garderoby na lżejszą i jaśniejszą. Wygodna i dostosowana odzież jest podstawą dobrego samopoczucia, co istotne jest zarówno poza pracą, jak i w pracy. Na rynku odzieży medycznej mamy szeroki wybór scrubsów i fartuchów medycznych. Na jaką więc postawić, gdy za oknem temperatura na plusie, by podczas wykonywania zawodowych obowiązków czuć się profesjonalnie, świeżo i komfortowo?
ODZIEŻ MEDYCZNA WE WZORY – DLA KOGO?

ODZIEŻ MEDYCZNA WE WZORY – DLA KOGO?

Kolorowe, wzorzyste bluzy medyczne możemy zobaczyć coraz częściej w różnych gabinetach medycznych. Przełamują one znane z dawnych lat medyczne stereotypy i dodają pracownikowi, jak i gabinetowi koloru i charakteru. Bluzy medyczne we wzorki mają coraz więcej fanów, niemniej jednak, czy sprawdzą się wśród wszystkich zawodów medycznych? Czy medyk na oddziale onkologicznym we wzorzystej bluzie medycznej cieszy oko i pacjenta, czy szokuje? Komu wypada, a komu nie nosić wzorki?
Jak zostać lekarzem?

Jak zostać lekarzem?

Bycie lekarzem to nie tylko praca, ale misja i powołanie. Zawód ten cieszy się w społeczeństwie ogromnym zaufaniem, ponieważ to właśnie lekarze najczęściej decydują o naszym zdrowiu, a czasem i nawet życiu. Droga prowadząca do uzyskania prawa do wykonywania zawodu jest długa i pełna wyrzeczeń. Czy każdy może zostać lekarzem? Jak wygląda ten proces?
CO NOSZĄ WSPÓŁCZESNE PIELĘGNIARKI?

CO NOSZĄ WSPÓŁCZESNE PIELĘGNIARKI?

Odzież medyczna wciąż przechodzi niekończące się metamorfozy. Mnogość fasonów, kolorów i wzorów zdziwi niejedną osobę, która zatrzymała się na etapie chirurgicznych, zielonych fartuchów. Diametralne zmiany można też zaobserwować w strojach medycznych pielęgniarek, których historia zawodu sięga ponad 150 lat. Kobiety ubrane w biały fartuch i czepek widujemy już tylko na filmach. Co ciekawe, dawniej w pielęgniarski strój wchodził: czepek, sukienka, ubranie dwuczęściowe, fartuch krzyżowy,...
Uczelnie Medyczne w Polsce

Uczelnie Medyczne w Polsce

Osób zainteresowanych studiami medycznymi i pracą w branży medycznej w Polsce nie brakuje. Chyba nie ma bardziej pewnego zawodu, bo niezależnie od czasu i miejsca, zawsze będzie zapotrzebowanie na specjalistów danej dziedziny lekarskiej, ratowników, pielęgniarzy czy położnych. Młodzi, mimo nieodłącznego strachu, coraz chętniej decydują się na podjęcie studiów w tym zakresie. Wybór wbrew pozorom nie jest duży, ponieważ w Polsce mamy 9 uczelni medycznych. Które z nich wypadają najlepiej?
NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE FARTUCHA MEDYCZNEGO?

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE FARTUCHA MEDYCZNEGO?

Odpowiednio dobrany fartuch medyczny jest nieodłącznym elementem, ale i wizytówką osób pracujących w służbach medycznych. Znany z dawnych czasów kitel lekarski ustąpił miejsca kolorowym bluzom medycznym i cieszącym się popularnością - scrubsom. Obecnie na rynku mamy niemały wybór odzieży medycznej, dlatego podpowiadamy, na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze fartucha. Bo w dziedziny medycyny też może być zarówno modnie, jak i wygodnie.
Jak dbać o odzież medyczną? - Poradnik

Jak dbać o odzież medyczną? - Poradnik

Praca w obszarze medycznym wiąże się z częstszym niż w innych zawodach kontaktem z zabrudzeniami, wirusami i bakteriami. Wymaga ona specjalnego traktowania, tak by posłużyła nam jak najdłużej i zachowała swoją estetykę. Podpowiadamy jak o nią dbać, tak by pozbyć się wirusów i bakterii, a przy tym dobrze się prezentować.
JAK POPRAWIĆ SWÓJ WYGLĄD BEZ POMOCY SKALPELA?

JAK POPRAWIĆ SWÓJ WYGLĄD BEZ POMOCY SKALPELA?

Nikogo już w tych czasach nie zdziwi, że rozwój kosmetologii pozwala nam poprawić swój wygląd bez angażowania chirurgów i użycia skalpela. Zabiegi ujędrniające skórę, zabiegi modelujące twarz czy masaże limfatyczne coraz częściej są dodatkiem do babskiej codzienności. Co obecnie króluje w salonach kosmetologicznych i co najchętniej wybierają kobiety?
JAK ZACZĄĆ PRZYGODĘ Z FLORYSTYKĄ?

JAK ZACZĄĆ PRZYGODĘ Z FLORYSTYKĄ?

Florystyka to nie tylko zawód, ale przede wszystkim pasja. Możemy rozwijać ją samodzielnie lub wspomóc naukę szkołą czy kursem, które pomogą nam zacząć tę barwną i żywą przygodę. Co musimy wiedzieć na jej początku, gdzie szukać wskazówek i skąd czerpać inspiracje?
BEZPIECZNE ZAKUPY W INTERNECIE

BEZPIECZNE ZAKUPY W INTERNECIE

Pandemia koronawirusa i liczne restrykcje z nią związane, sprawiły, że firmy kurierskie przeżywają swoją drugą młodość, a większość sklepów przeniosła działalność do internetu lub poszerzyła ją. Mimo że kupowanie w sieci jest codziennością, nadal musimy mieć na uwadze, że możemy paść ofiarą oszustów i niesprawdzonych produktów, dlatego by zniwelować tę możliwość, pamiętajmy o podstawowych zasadach.
FARTUCH W PRACY FLORYSTY

FARTUCH W PRACY FLORYSTY

Zawód florysty to nie tylko piękna roślinność i kolorowe ozdoby. By to wszystko mogło powstać, niezbędną częścią jest praca najczęściej z ostrymi narzędziami, takimi jak sekator i nożyczki, czy klejem florystycznym. Jak uchronić się przed nieuniknionymi zadrapaniami i zabrudzeniami? Niezbędnym elementem w pracy florysty jest dobór odpowiedniego fartuszka, który nas przed tym uchroni. Na co należy zwrócić uwagę?
TRENDY W PANDEMII 2020/2021

TRENDY W PANDEMII 2020/2021

Pandemia COVID-19 niezaprzeczalnie ma wpływ na nasz tryb życia, nasze wybory i naszą codzienność. Pośród wielu negatywnych skutków pandemii, znajdziemy również te pozytywne, które wpłynęły na zmianę nawyków, podjęcie dobrych decyzji czy wdrożenie do swojego życia nowych rozwiązań. Większość z nich zostanie z nami na długo. O czym mowa?
EWOLUCJA FARTUSZKA KOSMETYCZNEGO

EWOLUCJA FARTUSZKA KOSMETYCZNEGO

Kiedyś – biały fartuch przypominający kitel lekarski, niczym się niewyróżniający, dziś – uniwersalność, kolor, polot i finezja. Na całe szczęście biel ustąpiła miejsca wzorzystym kolorom. Fartuszek kosmetyczny przeszedł niemałą metamorfozę, niczym nie przypomina swojego poprzednika, mimo że zastosowanie jest niezmiennie to samo. Dziś - ile salonów, tyle fartuszków. Jest to nie tylko element odzieży, ale przede wszystkim - identyfikacji wizualnej, indywidualnie dopasowany do miejsca pracy,...