Blog
ODZIEŻ MEDYCZNA DLA WETERYNARZY

ODZIEŻ MEDYCZNA DLA WETERYNARZY

W pracy weterynarza, jak i w każdym innym medycznym zawodzie nieodłącznym elementem przyczyniającym się do dobrze wykonywanej pracy jest odpowiednio dobrany strój medyczny. W przypadku fartuchów medycznych i kosmetycznych mają one za zadanie po pierwsze chronić, a po drugie wpływają korzystnie na wygląd medyka i na jego odbiór przez pacjentów.
ODZIEŻ MEDYCZNA NA WIOSNĘ/LATO

ODZIEŻ MEDYCZNA NA WIOSNĘ/LATO

Wiosenne porządki nie dotyczą tylko domowych obowiązków. Często zmiana pory roku zmusza nas także do zmiany garderoby na lżejszą i jaśniejszą. Wygodna i dostosowana odzież jest podstawą dobrego samopoczucia, co istotne jest zarówno poza pracą, jak i w pracy. Na rynku odzieży medycznej mamy szeroki wybór scrubsów i fartuchów medycznych. Na jaką więc postawić, gdy za oknem temperatura na plusie, by podczas wykonywania zawodowych obowiązków czuć się profesjonalnie, świeżo i komfortowo?
ODZIEŻ MEDYCZNA WE WZORY – DLA KOGO?

ODZIEŻ MEDYCZNA WE WZORY – DLA KOGO?

Kolorowe, wzorzyste bluzy medyczne możemy zobaczyć coraz częściej w różnych gabinetach medycznych. Przełamują one znane z dawnych lat medyczne stereotypy i dodają pracownikowi, jak i gabinetowi koloru i charakteru. Bluzy medyczne we wzorki mają coraz więcej fanów, niemniej jednak, czy sprawdzą się wśród wszystkich zawodów medycznych? Czy medyk na oddziale onkologicznym we wzorzystej bluzie medycznej cieszy oko i pacjenta, czy szokuje? Komu wypada, a komu nie nosić wzorki?
Jak zostać lekarzem?

Jak zostać lekarzem?

Bycie lekarzem to nie tylko praca, ale misja i powołanie. Zawód ten cieszy się w społeczeństwie ogromnym zaufaniem, ponieważ to właśnie lekarze najczęściej decydują o naszym zdrowiu, a czasem i nawet życiu. Droga prowadząca do uzyskania prawa do wykonywania zawodu jest długa i pełna wyrzeczeń. Czy każdy może zostać lekarzem? Jak wygląda ten proces?
CO NOSZĄ WSPÓŁCZESNE PIELĘGNIARKI?

CO NOSZĄ WSPÓŁCZESNE PIELĘGNIARKI?

Odzież medyczna wciąż przechodzi niekończące się metamorfozy. Mnogość fasonów, kolorów i wzorów zdziwi niejedną osobę, która zatrzymała się na etapie chirurgicznych, zielonych fartuchów. Diametralne zmiany można też zaobserwować w strojach medycznych pielęgniarek, których historia zawodu sięga ponad 150 lat. Kobiety ubrane w biały fartuch i czepek widujemy już tylko na filmach. Co ciekawe, dawniej w pielęgniarski strój wchodził: czepek, sukienka, ubranie dwuczęściowe, fartuch krzyżowy,...
Uczelnie Medyczne w Polsce

Uczelnie Medyczne w Polsce

Osób zainteresowanych studiami medycznymi i pracą w branży medycznej w Polsce nie brakuje. Chyba nie ma bardziej pewnego zawodu, bo niezależnie od czasu i miejsca, zawsze będzie zapotrzebowanie na specjalistów danej dziedziny lekarskiej, ratowników, pielęgniarzy czy położnych. Młodzi, mimo nieodłącznego strachu, coraz chętniej decydują się na podjęcie studiów w tym zakresie. Wybór wbrew pozorom nie jest duży, ponieważ w Polsce mamy 9 uczelni medycznych. Które z nich wypadają najlepiej?
NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE FARTUCHA MEDYCZNEGO?

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE FARTUCHA MEDYCZNEGO?

Odpowiednio dobrany fartuch medyczny jest nieodłącznym elementem, ale i wizytówką osób pracujących w służbach medycznych. Znany z dawnych czasów kitel lekarski ustąpił miejsca kolorowym bluzom medycznym i cieszącym się popularnością - scrubsom. Obecnie na rynku mamy niemały wybór odzieży medycznej, dlatego podpowiadamy, na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze fartucha. Bo w dziedziny medycyny też może być zarówno modnie, jak i wygodnie.
JAK DBAĆ O ODZIEŻ MEDYCZNĄ? PORADNIK

JAK DBAĆ O ODZIEŻ MEDYCZNĄ? PORADNIK

Praca w obszarze medycznym wiąże się z częstszym niż w innych zawodach kontaktem z zabrudzeniami, wirusami i bakteriami. Wymaga ona specjalnego traktowania, tak by posłużyła nam jak najdłużej i zachowała swoją estetykę. Podpowiadamy jak o nią dbać, tak by pozbyć się wirusów i bakterii, a przy tym dobrze się prezentować.
JAK POPRAWIĆ SWÓJ WYGLĄD BEZ POMOCY SKALPELA?

JAK POPRAWIĆ SWÓJ WYGLĄD BEZ POMOCY SKALPELA?

Nikogo już w tych czasach nie zdziwi, że rozwój kosmetologii pozwala nam poprawić swój wygląd bez angażowania chirurgów i użycia skalpela. Zabiegi ujędrniające skórę, zabiegi modelujące twarz czy masaże limfatyczne coraz częściej są dodatkiem do babskiej codzienności. Co obecnie króluje w salonach kosmetologicznych i co najchętniej wybierają kobiety?
JAK ZACZĄĆ PRZYGODĘ Z FLORYSTYKĄ?

JAK ZACZĄĆ PRZYGODĘ Z FLORYSTYKĄ?

Florystyka to nie tylko zawód, ale przede wszystkim pasja. Możemy rozwijać ją samodzielnie lub wspomóc naukę szkołą czy kursem, które pomogą nam zacząć tę barwną i żywą przygodę. Co musimy wiedzieć na jej początku, gdzie szukać wskazówek i skąd czerpać inspiracje?
BEZPIECZNE ZAKUPY W INTERNECIE

BEZPIECZNE ZAKUPY W INTERNECIE

Pandemia koronawirusa i liczne restrykcje z nią związane, sprawiły, że firmy kurierskie przeżywają swoją drugą młodość, a większość sklepów przeniosła działalność do internetu lub poszerzyła ją. Mimo że kupowanie w sieci jest codziennością, nadal musimy mieć na uwadze, że możemy paść ofiarą oszustów i niesprawdzonych produktów, dlatego by zniwelować tę możliwość, pamiętajmy o podstawowych zasadach.
FARTUCH W PRACY FLORYSTY

FARTUCH W PRACY FLORYSTY

Zawód florysty to nie tylko piękna roślinność i kolorowe ozdoby. By to wszystko mogło powstać, niezbędną częścią jest praca najczęściej z ostrymi narzędziami, takimi jak sekator i nożyczki, czy klejem florystycznym. Jak uchronić się przed nieuniknionymi zadrapaniami i zabrudzeniami? Niezbędnym elementem w pracy florysty jest dobór odpowiedniego fartuszka, który nas przed tym uchroni. Na co należy zwrócić uwagę?
TRENDY W PANDEMII 2020/2021

TRENDY W PANDEMII 2020/2021

Pandemia COVID-19 niezaprzeczalnie ma wpływ na nasz tryb życia, nasze wybory i naszą codzienność. Pośród wielu negatywnych skutków pandemii, znajdziemy również te pozytywne, które wpłynęły na zmianę nawyków, podjęcie dobrych decyzji czy wdrożenie do swojego życia nowych rozwiązań. Większość z nich zostanie z nami na długo. O czym mowa?
EWOLUCJA FARTUSZKA KOSMETYCZNEGO

EWOLUCJA FARTUSZKA KOSMETYCZNEGO

Kiedyś – biały fartuch przypominający kitel lekarski, niczym się niewyróżniający, dziś – uniwersalność, kolor, polot i finezja. Na całe szczęście biel ustąpiła miejsca wzorzystym kolorom. Fartuszek kosmetyczny przeszedł niemałą metamorfozę, niczym nie przypomina swojego poprzednika, mimo że zastosowanie jest niezmiennie to samo. Dziś - ile salonów, tyle fartuszków. Jest to nie tylko element odzieży, ale przede wszystkim - identyfikacji wizualnej, indywidualnie dopasowany do miejsca pracy,...
PONADCZASOWE TRENDY ODZIEŻOWE

PONADCZASOWE TRENDY ODZIEŻOWE

Czas mija, moda przemija. Ale czy na pewno? Mimo szybko zmieniających się trendów, zauważamy, że są wokół nas takie, które zostaną z nami już na zawsze. Myślimy tu o ponadczasowych kwiatowych wzorach, motywach zwierzęcych, kracie czy dżinsie. Są też takie, które po czasie do nas powracają i przygarniamy je z otwartymi ramionami i nową świeżością oraz klasyki, które zawsze się obronią.
WYPIEKI Z DZIEĆMI – PORADNIK + PRZEPIS

WYPIEKI Z DZIEĆMI – PORADNIK + PRZEPIS

Mamy grudzień, za oknem zima, idealny czas na to, żeby przenieść się do kuchni, oddać się przygotowaniom do świąt, a przy okazji spędzić czas z najbliższymi. Wspólne pieczenie z dziećmi to dla nich, jak i dla dorosłych nie lada atrakcja, a przy okazji to doskonała lekcja współpracy, poznawania siebie i nowych smaków oraz odpowiedzialności.
 POMYSŁY NA PREZENTY ŚWIĄTECZNE DLA KOSMETYCZKI

POMYSŁY NA PREZENTY ŚWIĄTECZNE DLA KOSMETYCZKI

Prezenty świąteczne niosą za sobą nie tylko wielką radość, ale i liczne dylematy. Trudności pojawiają się w momencie, gdy chcemy obdarować kogoś praktycznym, ale i spersonalizowanym prezentem. Wybór zawęża się w momencie, gdy wybieramy prezent z określonej dziedziny, aczkolwiek nadal nie jest to łatwe, dlatego proponujemy 4 pomysły na uniwersalne, ale trafione prezenty.
FLORYSTYKA, CZYLI ZAWÓD I SZTUKA W JEDNYM

FLORYSTYKA, CZYLI ZAWÓD I SZTUKA W JEDNYM

Kwiaty stały się nieodłącznym elementem naszego życia, czy to w formie bukietu podarowanego bliskiej osobie, jako element obecny na obrazie, czy popularny dzisiaj, barwny motyw na ubraniu. Ten ponadczasowy trend idzie w parze z rozwojem florystyki. Czym ona jest?
Fartuszek Kosmetyczny na Prezent – dla kogo się sprawdzi?

Fartuszek Kosmetyczny na Prezent – dla kogo się sprawdzi?

Grudzień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim nadejdzie pora na szukanie świątecznych prezentów. Obdarowując najbliższych, chcemy, by trafić w ich gust i sprawić im przyjemność. Jedną z prezentowych opcji jest wręczenie fartuszka kosmetycznego, który wbrew pozorom nie jest prezentem tylko dla pracowników branży beauty. Kto ucieszy się z fartuszka kosmetycznego pod choinką?
Trendy w Branży Beauty w 2021 roku

Trendy w Branży Beauty w 2021 roku

Miniony rok był dla branży Beauty dużym wyzwaniem. Pandemiczna rzeczywistość, nowe nawyki zakupowe, ale i (co cieszy) rosnąca świadomość konsumentów przyczyniły się do popularności niektórych rozwiązań. Wśród nich – produkty oznaczone zielonym listkiem, wieloetapowa pielęgnacja, ale też modne fartuszki kosmetyczne – co cieszyło się największą popularnością?