ODZIEŻ MEDYCZNA DLA FIZJOTERAPEUTY

ODZIEŻ MEDYCZNA DLA FIZJOTERAPEUTY

Fizjoterapia to zawód przy wykonywaniu którego jesteśmy w ciągłym ruchu, dlatego przy wyborze odzieży medycznej powinniśmy kierować się tym, żeby była przede wszystkim wygodna. Mimo szerokiego wyboru uniformów medycznych, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet wykonujących ten zawód, najbardziej sprawdzi się komplet składający się z bluzy medycznej i spodni. Zapewni to fizjoterapeutom tak potrzebną wygodę i mobilność. 

Zwróć uwagę na materiał odzieży medycznej.

Kluczem jest elastyczny, wytrzymały, ale przy tym zapewniający swobodę ruchu mobilność. Tak istotny jest materiał, ponieważ fizjoterapeuci pracują głównie fizycznie. Ich praca wiąże się z rehabilitacją pacjentów, ale także często wiąże się ona z podnoszeniem lub podtrzymaniem chorych. Niewygodny, krępujący ruchy strój utrudniałby wykonywanie tych czynności. Oprócz elastyczności materiał musi być oddychający.

Wybierz strój medyczny składający się z bawełny i domieszki poliestru lub elastanu.

Zmiksowanie naturalnego włókna z dodatkiem syntetycznego materiału zapewni elastyczność stroju, odporność na plamy i zagniecenia, a dodatkowo materiał będzie delikatny i przyjemny w dotyku, co sprawi, że nie będzie nas uwierać, a strój dopasowuje się do ciała.

Odpowiedni krój fartucha medycznego to podstawa.

Odpowiednio uszyty komplet medyczny jest tak samo ważny, jak wysoko wyselekcjonowany materiał. Źle uszyty i dobrany krój sprawi, że strój będzie źle leżał, a przy tym będzie sprawiał nam dyskomfort. Najlepiej sprawdzą się uniformy składające się z bluzy medycznej i dobranych do niej spodni. Odpowiednio skrojony materiał powinien być dopasowany do sylwetki, ale nie będzie się opinał. 

Kolor na życzenie.

W branży medycznej obserwujemy coraz większą swobodę w doborze kolorów. W fizjoterapii natomiast dominują stroje w delikatnych, pastelowych kolorach, ale to jednak od medyka i pracodawcy zależy co w danym miejscu jest pożądane. 

Odpowiednio dobrany strój jest gwarantem komfortu w miejscu pracy, a także pozwala zbudować profesjonalny wizerunek.

J.Karp

Wszystkie komentarze