KOSMETOLOG A KOSMETYCZKA

KOSMETOLOG A KOSMETYCZKA

Mimo że nazwy te stosuje się wymiennie i charakteryzuje je jedna branża beauty, warto wiedzieć, że nie są one tożsame. Podstawową różnicą między kosmetologiem a kosmetyczką jest ścieżka kształcenia,  zdobyte kwalifikacje i umiejętności. Co łączy obie profesje, a co dzieli? Kiedy więc wybrać się do kosmetyczki, a kiedy do kosmetologa?

 

Aby uzyskać tytuł kosmetyczki należy skończyć policealną szkołę zawodową o profilu związanym z techniką usług kosmetycznych lub ukończyć tematyczne kursy i szkolenia.

Do zdobycia prawa do uzyskania zawodu kosmetologa, należy ukończyć 3- lub 5-letnie studia na uczelni wyższej. Oprócz podstawowej wiedzy z zakresu anatomii, dermatologii, psychologii czy higieny przyszły kosmetolog pogłębia wiedzę z zakresu biochemii, patofizjologii, histologii, mikrobiologii czy toksykologii. Przekłada się to na jego obszerniejszą wiedzę. Niemniej jednak w obu przypadkach wskazane jest pogłębianie swojej wiedzy na szkoleniach czy kursach.

 

 

Niezaprzeczalnie obie te profesje kojarzą się z pielęgnacją, dbaniem i szeroko pojętymi zabiegami. Praca kosmetyczki oznacza dla nas najczęściej wykonywanie zabiegów upiększających i pielęgnujących. Mamy tu na myśli zabiegi dotyczące pielęgnacji twarzy, pielęgnacji i zdobienia paznokci, hennę i regulację brwi, a także zabiegi na twarz takie jak peelingi.

Kosmetolog natomiast posiada obszerną wiedzą na temat diagnozy stanu skóry, ma kompetencje dotyczące doboru pożądanych zabiegów i kosmetyków. U kosmetologa możesz skorzystać z profesjonalnego modelującego masażu ciała tj. endermologia, z zabiegu depilacji laserowej czy zabiegu odmładzającego stan twojej skóry.

 

Pozostaje pytanie, kiedy więc do kosmetologa, a kiedy do kosmetyczki?

 

Jeśli chcesz uzyskać profesjonalną radę, wymodelować ciało, zredukować tkankę tłuszczową, poddać się depilacji laserowej czy redukcji zmarszczek, umów się do godnego zaufania kosmetologa. Jeśli natomiast interesuje Cię podkreślenie brwi za pomocą henny, pedicure, manicure czy zabieg pielęgnacyjny na twarz, czas na wizytę u kosmetyczki.

J.Karp

Wszystkie komentarze