ODZIEŻ MEDYCZNA DLA WETERYNARZY
ODZIEŻ MEDYCZNA DLA WETERYNARZY

ODZIEŻ MEDYCZNA DLA WETERYNARZY

W pracy weterynarza, jak i w każdym innym medycznym zawodzie nieodłącznym elementem przyczyniającym się do dobrze wykonywanej pracy jest odpowiednio dobrany strój medyczny. W przypadku fartuchów medycznych i kosmetycznych mają one za zadanie po pierwsze chronić, a po drugie wpływają korzystnie na wygląd medyka i na jego odbiór przez pacjentów.

Wysoko jakościowa odzież medyczna dla weterynarzy powinna być uszyta z materiału, który jednocześnie będzie zapewniał ochronę przed kapryśnymi zwierzakami, zadraśnięciami i zabrudzeniami, a z drugiej strony nie będzie lekarzowi ograniczać ruchów. Pupile w strachu wykonują nieprzewidywalne ruchy, dlatego fartuch medyczny pod żadnym pozorem nie może ograniczać nam ruchów. Ma być wygodnie i praktycznie. Ważne jest również, żeby materiał fartucha był łatwy w czyszczeniu. Z uwagi na wszechobecną sierść, istotne jest, żeby łatwo można było z fartucha się jej pozbyć. Rozsądniej będzie również wybierać jaśniejsze kolory fartuchów czy bluz medycznych, na których sierść nie będzie aż tak widoczna. Dobry odbiór weterynarza idzie w parze też z jego wyglądem i estetyką, dlatego dbajmy zarówno o ochronę i wygodę, jak i elementy wizualne.

Mówiąc o dobrym materialne, myślimy głównie o poliestrze i bawełnie. Poliester to materiał przypominający bawełnę i jedwab. Jest wytrzymały, elastyczny i lekki. Nie blaknie, jest łatwy w utrzymaniu i nietrudno usunąć z niego wszystkie plamy. Bawełna natomiast podobnie jak poliester nie traci swojej jakości po praniu, nie gniecie się i nie powstają na niej żadne zmechacenia. Połączenie tych dwóch materiałów pomaga stworzyć funkcyjny, estetyczny fartuch medyczny dla weterynarzy. Na rynku mamy również doskonałe fartuchy uszyte ze 100% poliestru.

Materiał to jedno, ale krój i wygląd, w którym czujesz się i wyglądasz profesjonalnie to równie ważna kwestia. Na rynku mamy szeroką ofertę bluz medycznych, które w połączeniu ze spodniami tworzą całościowy i profesjonalny uniform medyczny. Oprócz kolorowych bluz medycznych, mamy do wyboru te ze wzorami, dzięki którym możesz podkreślić sympatię do zwierząt czy swoją barwną osobowość, a ponadto wyglądać profesjonalnie i modnie

J.Karp

Wszystkie komentarze