ODZIEŻ MEDYCZNA NA WIOSNĘ/LATO

ODZIEŻ MEDYCZNA NA WIOSNĘ/LATO

Wiosenne porządki nie dotyczą tylko domowych obowiązków. Często zmiana pory roku zmusza nas także do zmiany garderoby na lżejszą i jaśniejszą. Wygodna i dostosowana odzież jest podstawą dobrego samopoczucia, co istotne jest zarówno poza pracą, jak i  w pracy. Na rynku odzieży medycznej mamy szeroki wybór scrubsów i fartuchów medycznych. Na jaką więc postawić, gdy za oknem temperatura na plusie, by podczas wykonywania zawodowych obowiązków czuć się profesjonalnie, świeżo i komfortowo?

 

Nie od dziś wiadomo, że producenci odzieży medycznej niemałą uwagę przykuwają do jakości materiałów. Fartuch medyczny musi spełniać funkcję ochronną, a przy tym nie może być pancernym strojem, ponieważ komfort i funkcjonalność w pracy to podstawa. Materiał, by zapewniać odpowiednią wentylację, musi być lekki i oddychający. Warto wybierać stroje medyczne o dużej zawartości bawełny, która jest lekka i przewiewna. Latem warto wybierać luźniejsze fasony, co zapewni nam nie tylko swobodę ruchu, ale sprawi, że nasza skóra będzie miała „dostęp” do powietrza.

 

W salonach kosmetycznych i kosmetologicznych doskonale sprawdzą się kolorowe, wzorzyste fartuszki stworzone na kształt sukienki. Krój ten i odpowiednie barwy sprawią, że będziesz wyglądać świeżo, nieszablonowo i profesjonalnie, a przy tym zapewnią odpowiedni przewiew.

Jeśli natomiast nie czujesz się komfortowo w takim fasonie, wybierz luźne, lekkie spodnie medyczne.

 

Kolejną kwestią, która ma znaczenie przy wyborze odzieży medycznej na sezon wiosna/lato jest kolorystyka. Zasada jest podstawowa: im jaśniejsze, tym lepsze, ponieważ ciemne kolory przyciągają promienie słońca. Producenci odzieży medycznej idą z duchem czasu, więc nie będzie problemu ze znalezieniem fartucha nie tylko w kolorze klasycznej bieli, ale także w kolorze pastelowego różu, beżu, w turkusie czy w błękicie.  

 

Podobnie jak w przypadku uniformów medycznych, nie będzie problemu z doborem butów, ponieważ wśród tych medycznych dominują klapki, chodaki czy drewniaki. Wybieraj oddychające materiały, takie jak skóra naturalna, a w przypadku tych „piankowych”, zwróć uwagę na odpowiednią ilość otworów wentylacyjnych, które zapewnią komfort i odpowiednią higienę pracy.

J.Karp

Wszystkie komentarze