NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE FARTUCHA MEDYCZNEGO?

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE FARTUCHA MEDYCZNEGO?

Odpowiednio dobrany fartuch medyczny jest nieodłącznym elementem, ale i wizytówką osób pracujących w służbach medycznych. Znany z dawnych czasów kitel lekarski ustąpił miejsca kolorowym bluzom medycznym i cieszącym się popularnością - scrubsom. Obecnie na rynku mamy niemały wybór odzieży medycznej, dlatego podpowiadamy, na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze fartucha. Bo w dziedziny medycyny też  może być  zarówno modnie, jak i wygodnie.

Zwróć uwagę na materiał
Należy pamiętać, że fartuch medyczny pełni przede wszystkim rolę ochronną. Jak wskazuje jego funkcja - ma chronić medyka, jak i pacjenta przed licznymi bakteriami i drobnoustrojami. Wybierz taki fartuch, który zapewni Ci ochronę. By jednocześnie wykonywanie pracy było komfortowe, istotne jest, żeby fartuch nie krępował ruchów, dlatego tak ważny jest oddychający, elastyczny materiał. Zwróć uwagę na to, żeby fartuch był solidnie uszyty, nierozciągliwy i żeby nie kurczył się podczas prania. Z pewnością sprawdzą się fartuchy wykonane z bawełny, poliestru, czy te z dodatkiem wiskozy.

 

Dobierz rozmiar

W porównaniu do fartuszków kosmetycznych, które często są uniwersalne, w przypadku fartucha medycznego, dobór rozmiaru jest niezwykle istotny. Dzięki odpowiedniemu rozmiarowi będziesz prezentować się profesjonalnie i schludnie. Za mały rozmiar będzie ograniczać Twoje ruchy, a za duży będzie sprawiał dyskomfort.

 

Wybierz krój, który zapewni Ci komfort i swobodę

Szeroki wybór odzieży medycznej taki jak między innymi scrubsy, bluzy medyczne czy tuniki, ułatwi Ci znalezienie kroju dopasowanego pod twoje wymagania. Zwróć uwagę na funkcjonalność fartucha tj. obecność kieszeni, guziki czy wiązanie w talii.

Postaw na styl

Lekarski kitel już dawno poszedł w odstawkę. Teraz na medycznych salonach i w zakładach produkcyjnych królują liczne kolory, fasony i wzory. Dzięki temu możesz podkreślić swój charakter i profesjonalizm oraz znaleźć fartuch medyczny dopasowany pod konkretną dziedzinę.

J.Karp