JAK ZACZĄĆ PRZYGODĘ Z FLORYSTYKĄ?

JAK ZACZĄĆ PRZYGODĘ Z FLORYSTYKĄ?

Florystyka to nie tylko zawód, ale przede wszystkim pasja. Możemy rozwijać ją samodzielnie lub wspomóc naukę szkołą czy kursem, które pomogą nam zacząć tę barwną i żywą przygodę. Co musimy wiedzieć na jej początku, gdzie szukać wskazówek i skąd czerpać inspiracje?

Kurs florystyczny. Swoją przygodę z florystyką warto zacząć od podstawowego kursu, który zapewni nam niezbędną, podstawową wiedzę i pomoże nam małymi krokami wejść w ten barwny świat. Współcześnie nauki florystyczne dostępne są w szkołach policealnych, ale także mamy obecnie coraz większą ofertę krótkoterminowych warsztatów florystycznych, tak by każdy znalazł coś dla siebie. Na kursie oprócz wiedzy teoretycznej z zakresu kwiatów, artykułów florystycznych i dekoracyjnych, rozwiniemy się twórczo, tworząc różne kompozycje kwiatowe, a przecież wiadomo – to praktyka czyni mistrza. Kurs da nam nie tylko odpowiedzi na pierwsze postawione pytania, ale pozwoli od wewnątrz przyjrzeć się tej sztuce. Warto również brać udział w targach i pokazach florystycznych, dzięki czemu będziemy na bieżąco z florystycznymi trendami.

Książki i fora tematyczne. Z racji, że florystyka stale rozkwita, wiedzę zdobytą na kursie możemy zgłębić czytając książki i artykuły z tej dziedziny. Doskonałe do poszerzenia wiedzy sprawdzą się wywiady eksperckie, gdzie oprócz dużej dawki informacji, poznamy praktyczne rady i wskazówki. Jeśli chcemy wymienić się swoim doświadczeniem z inną pasjonatką, dobrze sprawdzą się fora i blogi internetowe. Znajdziemy tam sporo zdjęciowych inspiracji, a ponadto możemy zadać nurtujące nas pytania i poprosić o wskazówki.  

Akcesoria. W momencie, gdy poczujemy, że nasza wiedza jest wystarczająca, przychodzi czas na tworzenie i pierwsze zlecenia, a co za tym idzie – zakupy. Wybierzmy sprawdzony sklep florystyczny, gdzie znajdziemy fachowe akcesoria. Kierując się wyborem sklepu, możemy doradzić się doświadczonej florystyki lub zasugerować się internetowymi opiniami. Obecnie mamy na rynku jeszcze nie tak wiele sklepów stacjonarnych, natomiast w Internecie mamy szeroki wybór produktów. Na początek przyda nam się gąbka florystyczna, klej na gorąco, druty ozdobne, naczynia i narzędzia takie jak nożyk czy sekator. W swoich pierwszych kompozycjach warto bazować na suszonych kwiatach. Pamiętaj również o tym, by zaopatrzyć się w dobry  fartuszek florystyczny,  który zapewni Ci odpowiednią ochronę.