FARTUCH W PRACY FLORYSTY

FARTUCH W PRACY FLORYSTY

Zawód florysty to nie tylko piękna roślinność i kolorowe ozdoby. By to wszystko mogło powstać, niezbędną częścią jest praca najczęściej z ostrymi narzędziami, takimi jak sekator i nożyczki, czy klejem florystycznym. Jak uchronić się przed nieuniknionymi zadrapaniami i zabrudzeniami? Niezbędnym elementem w pracy florysty jest dobór odpowiedniego fartuszka, który nas przed tym uchroni. Na co należy zwrócić uwagę?

Podstawowym zadaniem, które ma spełniać nasz fartuch, jest bezwzględnie ochrona naszego ciała i ubrań, dlatego postaw na fartuszek, który będzie pokrywał znaczną część Twojego ciała.  Na rynku mamy również spory wybór fartuchów tak zwanych „zapasek”, które sprawdzą się równie dobrze w przypadku mniejszych prac wykończeniowych. Mamy tu na myśli, chociażby pracę przy tworzeniu bukietów niewymagających użycia ostrych narzędzi czy kleju. Dodatkowym, praktycznym atutem fartuszka florystycznego będzie wszyta kieszonka, która ułatwi nam przechowywanie akcesoriów czy ozdób, których szukanie w natłoku pracy bywa niekomfortowe. Dodatek kieszonki sprawi, że niezbędne narzędzie będziemy mieli cały czas przy sobie, dzięki czemu wykonywana praca będzie łatwiejsza.

By fartuszek florystyczny odgrywał swoją ochronną rolę najważniejszy jest dobór odpowiedniego materiału. Zwróćmy uwagę na to, że  te najlepsze jakościowo mają przewagę poliestru. Wybierając fartuch, istotne jest, by równocześnie był porządny i odporny na florystyczne akcesoria, a przy tym przewiewny i lekki, ponieważ zależy nam nie tylko na ochronie, ale również na tym, byśmy czuli się komfortowo podczas wykonywania kilkugodzinnej pracy. Dobry jakościowo fartuszek jest w stanie sprostać tym żądaniom.

Ostatni, równie ważny aspekt w przypadku wyboru fartuszka jest aspekt wizualny. Komfort pracy idzie w parze z dobrym samopoczuciem, a to łączy się ze schludnym i nienagannym wyglądem. Wybierz fartuszek, który będzie dopasowywał się do Twojej sylwetki, zwróć uwagę na regulacje paska przy szyi i wiązanie w talii. Odpowiednio dobrany fartuch będzie wyglądał jak „szyty na miarę”.

Rozwijający się rynek fartuszków ochronnych pomaga nam dobrać taki, który będzie odzwierciedlał branżę, w której pracujesz. Producenci, wychodząc naprzeciw potrzebom                i trendom odzieżowym, tworzą kolorowe fartuszki z motywem kwiatowym, dzięki czemu w pracy florysty będziesz wciąż wyglądać kwitnąco.

                                                                                                                                                                                                                                                            J.Karp